Nowe technologie

Rozwój technologii IT w firmie. Gdzie szukać wsparcia?

Rozwój technologii IT w firmie. Gdzie szukać wsparcia?

Coraz więcej firm realizuje swoją działalność w oparciu o technologie informatyczne. Gdzie szukać wsparcia w ich planowaniu, wdrożeniu i nadzorze?

Komputery, sieci, strony internetowe, sklepy online, systemy informatyczne, automatyka, obieg dokumentów, urządzenia mobilne – to tylko niektóre pojęcia, z jakimi związana jest transformacja cyfrowa w firmach. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii informatycznych działalność może być prowadzona jeszcze efektywniej, wydajniej, oszczędniej i szybciej. Aby jednak uzyskać optymalne efekty, duże znaczenie ma wsparcie ekspertów, którzy dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu wiedzą, jak opracować i wdrożyć optymalne rozwiązania IT.

Transformacja cyfrowa wspiera biznes

Poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, między innymi w obszarze jak przemysł 4.0, możliwe jest wspomaganie szeregu procesów biznesowych zachodzących w przedsiębiorstwie każdego dnia.

Informatyzacja poprzez wsparcie strategicznych obszarów przedsiębiorstwa umożliwia uzyskanie wielu korzyści, które pomagają w dążeniu do jeszcze lepszych wyników biznesowych. To ważne nie tylko w dużych firmach, ale również w tych zaliczanych do kategorii MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw we wszystkich branżach.

Technologie informatyczne w firmie – w co warto inwestować?

Obecnie IT w firmie to nie tylko strona internetowa, e-mail czy program wystawiający faktury. Dziejąca się stale transformacja cyfrowa niesie ze sobą szereg rozbudowanych rozwiązań dających firmom całkowicie nowe możliwości w wykorzystaniu obszaru IT.

Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługuje przemysł 4.0, czyli tzw. czwarta rewolucja przemysłowa. Odnosi się ona w szczególności do obszarów jak przetwarzanie danych, automatyzacja, wymiana danych, także za pośrednictwem internetu rzeczy oraz cloud computing, czyli rozwiązań dostępnych w chmurze.

W ramach czwartej rewolucji przemysłowej przedsiębiorcy mają do dyspozycji szereg rozwiązań informatycznych, wśród których znajdują się między innymi:

 • Big Data i inne rozwiązania dotyczące analizy danych,
 • Chmura obliczeniowa,
 • Cyberbezpieczeństwo,
 • Automatyka przemysłowa,
 • Internet rzeczy w przemyśle,
 • Integracja technologii informatycznych i operacyjnych,
 • Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość,
 • Sztuczna inteligencja.

Dzięki wdrożeniu rozwiązań w tym właśnie zakresie możliwe jest znacznie skuteczniejsze prowadzenie różnych operacji wykorzystujących obszar IT, co pozwala na znacznie skuteczniejsze realizowanie procesów odpowiadających zapotrzebowaniu biznesu.

Technologie informatyczne – gdzie szukać wsparcia?

Obecnie obszar jak przemysł 4.0 jest domeną wielu firm prowadzących kompleksową obsługę klientów w ramach doradztwa, projektowania oraz realizacji wdrożeń, a także outsourcingu usług IT.

Dzięki rozwiązaniom informatycznym oferowanym przez specjalizujące się w tym obszarze firmy możliwa jest jeszcze skuteczniejsza transformacja cyfrowa skrojona na miarę potrzeb biznesu. Poprzez wsparcie profesjonalnego partnera technologicznego możliwe jest przeprowadzenie transformacji całej firmy, by wspierać jej funkcjonowanie na wszystkich poziomach działalności.

Wśród najczęściej zlecanych usług znajdują się między innymi:

 • Zewnętrzna obsługa informatyczna – outsourcing IT,
 • Wdrażanie systemów informatycznych, w tym dedykowanych systemów IT odpowiadających indywidualnym potrzebom poszczególnych branż,
 • Integracja systemów informatycznych,
 • Tworzenie zaawansowanej infrastruktury IT,
 • Usługi polegające na digitalizacji dokumentacji i wsparcie dla cyfrowego obiegu dokumentów,
 • Usługi w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego,
 • Audyty systemów informatycznych prowadzone przed rozpoczęciem działań w dziedzinie transformacji cyfrowej.

Wybór sprawdzonego dostawcy usług, do których zaliczają się najnowsze rozwiązania informatyczne, pozwala na jeszcze efektywniejsze prowadzenie działalności w każdym obszarze biznesowym. To przyszłościowa inwestycja, która pozwala firmie na wkroczenie na ścieżkę efektywnego rozwoju wspieraną przez innowacyjne technologie.