Motywacja

Czy możemy skorzystać na usługach mówcy motywacyjnego?

Czy możemy skorzystać na usługach mówcy motywacyjnego?

Mówca motywacyjny to bardzo specyficzny zawód, który na pewno nie przekonuje do siebie wszystkich osób, które o nim słyszały. Swego czasu wielu internetowych twórców krytykowało wybranych mówców i często słusznie wytykało im niespójność w przekazywanych przez nich poglądach i szkodliwość społeczną. Przez to wiele osób może mieć mieszane uczucia w stosunku do mówców motywacyjnych.

Nastawienie do usług mówcy motywacyjnego

Mówca motywacyjny ma to do siebie, że nie pomoże osobom, które są sceptycznie nastawione do jego metod. Bardzo często zdarza się, że nie możemy skorzystać z jego usług czy pomocy, bo zwyczajnie nie wierzymy, że może nam to w jakikolwiek sposób pomóc. Dlatego jeśli nastawiamy się od razu negatywnie, lepiej odpuścić sobie wizytę z nim. Zamiast tego możemy kupić poradnik do rozwoju osobistego, który zapewne wyjdzie nam taniej niż pojedyncza wizyta i przekonać się, czy w ogóle działają na nas motywacyjne przemowy, czy często oczywiste rzeczy, które podnoszą wiele osób na duchu.

Stąd wniosek, że osoby, które najmocniej mogą skorzystać na pomocy mówcy motywacyjnego, to osoby, które wierzą w pozytywne myślenie, zdają sobie sprawę z tego, jakiego rodzaju motywacja jest dla nich pomocna i czego oczekują od wynajętego mówcy. Do tego ważne jest, żeby mieć ściśle określone wymagania jeszcze przed pierwszym spotkaniem. Dzięki temu mówca będzie mógł przygotować dla nas idealny projekt pracy i dostosuje się do naszych potrzeb. To oszczędzi nam czasu, poznawania się i prób odnalezienia swojej drogi. Pamiętaj też, że mówca to nie psycholog i nie pomoże Ci uporać się z problemami.

Czy mówca to mentor?

Wiele osób mylnie zakłada, że mówca motywacyjny będzie dla nas jak mentor. Że pokaże nam jedyną słuszną drogę, którą możemy obrać, aby stać się bogatymi, atrakcyjnymi albo odnoszącymi same sukcesy. Mówca to osoba, która ma nas zmotywować i pomóc nam odnaleźć naszą własną drogę. Nie może dać nam jedynego słusznego przepisu na sławę, bo on po prostu nie istnieje. Jego pierwsze porady mogą być nietrafione, bo jeszcze Cię nie zna i nie wie do końca, czego potrzebujesz. Dlatego komunikacja i rozmowa o potrzebach i oczekiwaniach często jest w takim przypadku najważniejsza.

Źródło: www.polemika.pl