MotywacjaRozwój firmy

10 rzeczy, których nie mówią sobie bogaci ludzie

10 rzeczy, których nie mówią sobie bogaci ludzie

Bogaci ludzie myślą odrobinę inaczej, niż osoby biedne czy średnio zamożne. Przede wszystkim dlatego, że mając więcej pieniędzy, możemy skupiać się na innych rzeczach, ale także dlatego, że posiadanie i zarabianie pieniędzy uczy nowych rzeczy. Ty możesz skorzystać z tego, co bogaci ludzie już wiedzą, aby nie popełniać ich błędów i nie marnować czasu na lekcje, które możesz odbyć już dziś.

Czy słabsi uczniowie to lepsi biznesmeni?

1. Zabiorę się za to jutro

Jeśli możesz coś zrobić dziś, zabierz się za to od razu. Odkładanie na później to najgorsze, co możemy zrobić, zwłaszcza że marnuje to nasz cenny czas. Jeśli coś nie zabierze Ci więcej, niż pięć minut, nie zastanawiaj się, jak to zrobić, tylko do razu zacznij. Nie pozwól nigdy, aby twoje sprawy zaczęły się nawarstwiać.

2. To nie była moja wina

Bogaty człowiek doskonale wie, że jeśli nie dostrzeże swojego błędu, nigdy nie uda mu się go naprawić, a co za tym idzie, nigdy nie osiągnie sukcesu w danej dziedzinie. Jeśli nie uda nam się ich dostrzec, możemy zapomnieć o wielkich pieniądzach albo świetnie prosperujących biznesach zapewniających nam spory zastrzyk gotówki.

3. Nie potrzebuję zabezpieczenia finansowego

Każdy bogaty człowiek wie, że nie da się robić prawdziwych interesów i powielać swojego kapitału, jeśli nie mamy zabezpieczenie finansowego. Oczywiście nie wszyscy możemy pozwolić sobie na spore oszczędności, ale nawet 100 zł odłożone miesięcznie może w krytycznej sytuacji bardzo nam pomóc.

4. Mogę przestać się rozwijać

Ludzie bogaci nigdy nie przestają się rozwijać. Nie oznacza to, że nie stawiają na bezmyślną rozrywkę albo cały czas nabywają wartościowe znajomości. Są oni jednak w stanie wygospodarować sobie kilka lub kilkanaście godzin tygodniowo na czytanie, lub słuchanie rozwijających ich materiałów.

5. Lepiej kupię te drogie i markowe ubrania

Faktem jest, że bogaci ludzie żyją trochę jak biedni. Nie wydają swoich pieniędzy na niepotrzebne gadżety czy markowe ubrania, bo wiedzą, że to nie one są wyznacznikiem ich bogactwa. Wolą zachować sporą sumę dla siebie i zainwestować ją lub wydać na dobra pierwszej potrzeby, bez których nie możemy żyć.

6. Nie warto zrywać toksycznych relacji

Każdy bogaty człowiek powie Ci, że toksyczne relacji ściągają nas w dół. Nikt nie chce otaczać się osobami, które w nas wątpią albo kpią z naszych pomysłów biznesowych. Ty też nie stawiaj na takie znajomości i szukaj ludzi, którzy będą Cię wspierać, a przynajmniej zachowają swoje wątpliwości dla siebie.

7. Pieniądze są dla mnie najważniejsze

Ludzie bogaci znają wartość pieniądza i wiedzą, co mogą dzięki nim osiągnąć. Nie oznacza to jednak, że zawsze stawiają je na pierwszym miejscu. Wręcz przeciwnie, zamiast tego znajduje się tam ich zdrowie i ich najbliżsi, którzy zawsze są dla niego warci wydania znacznych sum pieniędzy.

8. Nigdy sobie z tym nie poradzę

Ludzie bogaci się nie zniechęcają. Znają swoje ograniczenia i wiedzą, kiedy opuścić. a to składa się na to, że wiedzą również, kiedy są w stanie sobie poradzić. Kluczem do sukcesu jest niezniechęcania się, kiedy coś idzie znacznie trudniej, niż byśmy sobie tego życzyli i oszacowanie, czy wyniki będą warte włożonego wysiłku.

9. Nie warto wchodzić we współprace

Nie każda współpraca jest opłacalna, ale nie oznacza to, że nie warto w nie wchodzić. Ludzie bogaci doskonale wiedzą, że w biznesie nie ma przyjaźni, ale nie można lekceważyć ciekawych ofert. Zawsze czytają umowy i zdają sobie sprawę z tego, że te korzystne czasem można bez problemu podpisać.

10. Lepiej wszystko wydać od razu

Inflacja może spokojnie zjeść całe nasze pieniądze, ale bogaty człowiek nigdy nie powie, że zaraz po otrzymaniu gotówki najlepszą opcją będzie wydanie jej. Jeśli już musi pozbyć się pieniędzy, to najpewniej zainwestuje je akcje albo nowy biznes, który jeśli się uda, pomoże mu przez pewien czas przetrwać kryzys.