MotywacjaRozwój firmy

Czy wiesz że możesz być najlepszy w swojej dziedzinie?

Czy wiesz że możesz być najlepszy w swojej dziedzinie?

ożesz być mistrzem w dowolnej dziedzinie, jeśli poświęcisz jej odpowiednio dużo czasu. Bo czas poświęcony na zdobywanie wiedzy lub umiejętności czyni Cię lepszym. Cristiano Ronaldo nie urodził się super piłkarzem i nie kopał piłki już w brzuchu matki. Został nim, bo ćwiczy kilka godzin dziennie.

To bardzo oczywista, ale zarazem niedoceniana prawda – możesz być mistrzem wszystkiego

Wielu ludzi myśli – doskonale o tym wiem! Gdybym poświęcił 3 godziny dziennie jednej rzeczy, byłbym mistrzem tej rzeczy! No i?

No i to, że powinieneś to robić, nie tylko wiedzieć, że możesz to robić. Ilu znasz ludzi, którzy realnie to robią? Ja- dwóch. Z czego obaj to pisarze. Niestety, wielu ludzi marnuje swój piękny, bezcenny potencjał. Nie bądź jak oni. Zrozum w stu procentach, jak wielkie korzyści niesie bycie mistrzem. Wyobrażaj sobie każdego dnia, jak wspaniałe będzie Twoje życie, gdy zdobędziesz mistrzostwo danej dziedziny i każdej nocy będziesz kładł się z przekonaniem, że zmieniasz świat na lepsze.

Ćwiczenie myślowe – zastanów się przez chwilę – jak żyją mistrzowie dziedzin, w których także chcesz być mistrzem?

Ile się uczą, a ile imprezują? Ile myślą, a ile działają? Ile konsumują, a ile tworzą? Wykorzystaj to:

  • Nauka jest konieczna, by zostać królem danej dziedziny, ale oprócz nauki- praktyka to podstawa. Nie bój się działania. Stwórz coś.
  • Nie obchodzi mnie, czy jesteś bogaty, czy biedny. Mądry, czy mało rozgarnięty. Czy masz kochającą rodzinę, czy jesteś sam. Zawsze możesz stworzyć „coś” – w zasadzie z niczego, bo aby coś stworzyć, musisz mieć koncepcję.
  • Koncepcje to Twoje myśli, które rodzą się znikąd.

Jeśli chcesz zostać doktorem, stwórz wiedzę w swojej głowie. Wiedzą warto się dzielić, więc możesz też stworzyć grupę dla ludzi, którzy dzielą się poradami zdrowotnymi, ciekawymi książkami czy artykułami medycznymi.
Jeśli chcesz być ekspertem od rozwoju osobistego, stwórz swój własny zbiór inspiracji, przemyśleń lub prawd, w które wierzysz. Kreacja to najlepsze zaklęcie.

Dawaj innym wiedzę- kreujesz wtedy nowe idee w ich umysłach. Jeśli pragniesz być mistrzem medytacji, stwórz nawyk medytacji. Możesz oczywiście pójść dalej i zachęcić do tego kilka osób. Albo stworzyć tego szkołę. Pisać o tym, mówić, nagrywać filmy, etc… Jeśli pragniesz budować domy, stwórz projekt albo poszukaj gotowych projektów i stwórz plan budowy oraz kup materiały.

Więcej motywujących wpisów znajdziesz w serwisie https://www.wtoku.pl/.

Jeśli chcesz otworzyć firmę, stwórz biznesplan

Jeśli chcesz być sportowcem, stwórz sobie dietę i plan treningu. Oczywiście to tylko banalne przykłady. Jest mnóstwo rzeczy, które da się tworzyć. Twórz, twórz, twórz! Działaj! Działaj! Działaj! Nie ma nic lepszego na świecie. Brak działania to brak rozwoju. Działanie, nawet jeśli może nie przynieść oczekiwanego skutku, zawsze jest szansą na rozwój i daje możliwość stworzenia czegoś potencjalnie dobrego. Im więcej działasz, tym bardziej zbliżasz się do bycia „bogiem”. Jeśli jakikolwiek bóg stworzył cały nasz świat i teraz ta gra zwana życiem polega na tym, by też działać jak bóg, tzn. stać się bogiem chociaż jednej dziedziny, zadaj sobie pytanie- ile idei, rzeczy, doświadczeń Ty stworzyłeś, by być godnym nazywania się Bogiem? Stworzycielem czegoś, co ulepsza ten świat?